درد پس از عصب کشی: مدت زمان طبیعی

فهرست مطالب

عصب کشی درمان بزرگی است، پس درد پس از آن طبیعی است. عصب کشی شامل تمیز کردن عمقی داخل کانال ها می شود. بنابراین اعصاب و بافت لثه را ملتهب می کند. اما به هر حال، درد پس از عصب کشی نباید برای همیشه باقی بماند. در واقع عصب کشی برای از بین بردن درد در دندانی است که بسیار پوسیده یا شکسته است. احساس درد خفیف تا متوسط تا چند روز پس از عصب کشی طبیعی است. ادامه هرگونه درد پس از این مدت بدین معنی است که مشکلی وجود دارد.

درد پس از عصب کشی: بهبودی اولیه

در گذشته، عصب کشی با درد زیادی همراه بوده است. به همین دلیل بسیاری از افراد از انجام این روش اجتناب می کردند. امروزه اقدامات دندانپزشکان تاثیر زیادی در میزان درد در طول درمان دارد.

پس از کاهش تاثیر بی حسی، ممکن است کمی درد و حساسیت را تجربه کنید. این نوع درد به روند تمیز کردن دندان مربوط است. برای تمیز کردن دندان، دندانپزشک شکاف کوچکی روی تاج دندان ایجاد می کند و پالپ بیمار داخل دندان را درمان می کند. هر گونه حساسیت و درد پس از عصب کشی باید تنها چند روز طول بکشد.

از آنجا که معمولا درد پس از درمان خفیف است، باید بتوانید تنها با استفاده از داروهای مسکن بدون نسخه احساس راحتی کنید. بلافاصله پس از عصب کشی، از جویدن با دندان درمان شده خودداری کنید زیرا این کار دندان را تحریک می کند.

زمان مراجعه برای دریافت کمک:

درد عصب کشی باید پس از چند روز کاهش یابد. اگر هنوز هم دچار درد و ناراحتی هستید، به دندانپزشک مراجعه کنید. برخی از افراد برای موفقیت درمان، به دو جلسه عصب کشی نیاز دارند. در موارد شدیدتر، به جلسات بیشتری برای تمیز کردن دندان نیاز دارید. عود درد نشانه ای از این امر است.

علائم شما باید با مصرف هر نوع داروی مسکنی برطرف شود. در غیر این صورت، دندانپزشک مسکن قوی تری را تجویز خواهد کرد. البته همه این داروها به صورت موقت استفاده می شوند.

زمانی که دندان به طور کامل درمان شود، روی آن با روکش پوشانده خواهد شد. روکش ممکن است از فلز، پرسلین یا طلا ساخته شود. علت استفاده از روکش پیشگیری از وارد شدن آسیب بیشتر به دندان است. گاهی قراردادن روکش نیز باعث دوره ای از درد می شود.

در صورتی که بهداشت دهان و دندان را رعایت کنید، درد نباید بیش از چند روز ادامه یابد. درد فراتر از سه روز به معنی مراجعه مجدد به دندانپزشک است.

جایگزین عصب کشی، کشیدن دندان است. در این صورت، دندان از دست رفته با بریج، دندان مصنوعی جزئی یا ایمپلنت جایگزین می شود.

منبع:

healthline

مطالب مشابه

6 پاسخ

 1. سلام ببخشید دندونما عصب کشی کردم تا ده روز اول خوب بود بعد از ده روز دوباره درد گرفته واب گرم که میخوره بهش خیلی درد میگیره
  علتش چی میتونه باشه ممنون میشم راهنماییم کنیم ممکن عصب کشی مونده باشه با عفونت نیاز به دوباره نگاه کردن شبکه هست یا نه

 2. با سلام

  دندانم رو عصب کشی کردم وپر کردم وبعد از عصب کشی وقتی با زبان به دندان میزنم دندانم درد میگیره ممنونم راهنمایی کنید سپاس […]

 3. سلام چندماه پیش دندونمو عصب کشی کردم اما الان یک ماهه که دردش مثل قبل شروع شده چیزه سردو گرم میخورم درد میگیره
  ینی باید چیکار کنم؟
  هزینه دندون پزشکی واقعا بالاس

 4. سلام
  بعد از عصب کشی حساسیت به دما (گرما و سرما) و شیرینی از بین میرود. و این ها نشانه ی مشکل در دندان های کنار هستند و نیاز به(ترمیم یا عصب کشی) دارند. در رادیوگرافی پانورامیک کل دندان ها قابل مشاهده هستند و میتوانید از دندانپرشک خود در مورد دیگر دندان ها سوال کنید، همچنین عصب کشی بستگی به نوع کار سه تا 14 روز احتمال درد وجود دارد. و بهتر است مسکن استفاده شود. پس از عصب کشی در هنگام جویدن اگر احساس درد کردید ممکن است تاج دندان بلند باشد و به دندانپزشک خود مراجعه کنید تا مقداری تاج رو کوتاه کنند. بطور کل درد در هنگام جویدن بعلت زنده نبودن دندان و نبودن ضربه گیر طبیعی در ریشه ی دندان عصب کشی شده وجود دارد که کم کم از بین میرود.

 5. سلام من چهار روزه دندونمو عصب کشی کردم اما هر ۶ ساعت مسکن میخورم تا اروم شه بعدش درد شدید میگیره دوباره در طی شب هم این درد خیلی بیشتر و آزار دهنده تر میشه و بزور کمی آروم میگیره باید دوباره به دندانپ شک مراجعه کنم ممکنه خوب عصب ها کشیده نشده باشه .

 6. سلام.من دندونمو عصب کشی کردم جلسا اول فقط کانال تمیز کرد و پانسمان کرد.ولی بعد ۵،۶روز خیلی درد میکرد.جلسه بعدی واسه ترمیم یه دندون دیگم رفتم دکتر اون دندونی که عصب کشی کردمو به دلیل درد زیاد باز کرد گفت ی کانالت عفونت داره.بعد دکتر کلسیوم زد تو کانال تا۷.۸روز دردش کامل افتاد.امروز رفتم پر کنه باز کانال هارو با فایل تمیز کرد دوتا عکسم انداخت و بعد پر کرد.بعد بی حسی الان رو دندونم انگشت میزارم دردش خیلی شدیده.علتش چیه؟ممکنه عفونت داشته و پر کرده باشه ک عفونت فشار بیاره با بافت دندون که باعث درد بشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *