درمان میکرودونشیا: استفاده از روش های زیبایی

فهرست مطالب

آیا می دانستید گاهی دندان های زنان کوچک تر از مردان است؟ حتی نژادهای مختلف بشر نیز دارای میانگین خاصی برای اندازه دندان های خود دارند. اختلالی تحت عنوان میکرودونشیا یا دندان های بسیار کوچک ممکن است در کودکان و نوجوانان دیده شود. به دلایل زیبایی و بهداشتی، درمان میکرودونشیا اهمیت زیادی دارد.

به طور کلی اشکالی در ژن های فرد باعث بروز میکرودونشیا می شود، اما این عارضه علل دیگری مانند کوتولگی، شکاف کام، سندرم داون و به هم ریختن تعادل هورمونی نیز دارد.

میکرودونشیا زنان را بیشتر از مردان و نوجوانان را بیشتر از کودکان تحت تاثیر قرار می دهد. در افراد بالغ، این عارضه موجب بروز فاصله و شکاف بین دندان ها و ایجاد نواقص زیبایی و کارکردی در دندان ها و صورت می شود.

علت ابتلا به این عارضه اهمیتی ندارد، اگر از سایز و شکل دندان های خود راضی نیستید، درمان میکرودونشیا در دست دندانپزشک زیبایی است.

روش های درمان میکرودونشیا:

ونیر پرسلین:

ونیرهای پرسلین یکی از رایج ترین خدمات دندانپزشکی زیبایی در بازار است. بسیاری از دندانپزشکان از ونیر به عنوان روش درمان برخی اشکال میکرودونشیا استفاده می کنند. از آنجا که برای کار گذاشتن ونیر نیازی به آماده سازی دندان وجود ندارد، دیگر نیازی به کوچک تر کردن سایز دندان نیست. پرسلین، به عنوان ماده ای بسیار با کیفیت، باعث می شود ظاهر دندان همانند سایر دندان ها طبیعی شود و عمر دندان نیز افزایش می یابد.

سایر روش های درمان میکرودونشیا:

در صورتی که ونیر راه حل مناسبی برای شما نباشد، تاج و روکش دندان و باندینگ دو گزینه دیگر برای درمان این عارضه هستند. از آنجا که روکش به طور کامل دندان را می پوشاند، راه حل خوبی برای حفاظت از این دندان های بسیار کوچک است. باندینگ دندان راه حل دیگری است که برای بهبود زیبایی لبخند این بیماران به کار می رود. از آنجا که این روش به صرفه تر و سریع تر است، بسیاری از بیماران آن را ترجیح می دهند. با این حال، امکان استفاده از این روش به نظر دندانپزشک شما و نوع و شدت عارضه بستگی دارد. در مواردی، باندینگ برای درمان ترک و فاصله بین دندان به کار می رود، اما ماهیت همه کاره بودن آن باعث شده است که برای طیف وسیعی از ناهنجاری ها در سایز و شکل دندان نیز مورد استفاده قرار گیرد.

در صورتی که شما یا فرزندتان دارای دندان هایی با سایز بسیار کوچک هستید، برای درمان و بهبود زیبایی لبخند خود با متخصصان کلینیک دندانپزشکی ما تماس بگیرید.

منبع:

gulchdentalstudio

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *