مزایای پروتز متکی بر ایمپلنت: تثبیت دندان مصنوعی

پروتز متکی بر ایمپلنت نوعی ابزار دندانپزشکی است که اساسا از ترکیب دندان مصنوعی و ایمپلنت به وجود آمده است. همان طور که نام آن نشان می دهد، این ابزار به جای آنکه به سادگی روی لثه قرار گیرد، با ایمپلنت ثابت می شود. بسیاری از بیماران از مزایای پروتز متکی بر ایمپلنت آگاه نیستند و حتی نام آن را تا به حال نشنیده اند. بنابراین، زمانی که آن را از دهان دندانپزشک می شنوند، کلی سوال دارند.

مزایای پروتز متکی بر ایمپلنت:

پروتز متکی بر ایمپلنت بسیار راحت تر است:

یکی از بزرگترین مشکلات استفاده کنندگان از دندان مصنوعی این است که برای نگاه داشتن دندان مصنوعی در دهان خود تلاش زیادی باید انجام دهند. پروتز متکی بر ایمپلنت این مشکل را با ثابت کردن پروتز حل می کند. از آنجا که دندان مصنوعی به اطراف سر نمی خورد، بنابراین بسیار راحت تر است. با استفاده از این ابزار خوردن، حرف زدن، و لبخند زدن راحت تر خواهد بود.

پروتز متکی بر ایمپلنت ارزان تر است:

یکی از مواردی که باعث کناره گیری افراد از درمان با ایمپلنت می شود، هزینه های مالی است. اگر در حال حاضر هزینه پرداخت درمان ایمپلنت را ندارید، باید بدانید که یکی از مزایای پروتز متکی بر ایمپلنت هزینه معقول آن است. این روش به همراه بسیاری از درمان های دیگر در دندانپزشکی، جز درمان های به صرفه طبقه بندی می شوند.


نیاز به معاینه تخصصی دندانپزشکی دارید؟


همین الان کلیک کنید و نوبت بگیرید

این نوع پروتز قابل به جابه جایی است:

اگر چه این نوع پروتز با ایمپلنت ثابت شده است اما هنوز هم برای سهولت در تمیز کردن قابل برداشتن است. در واقع برای پیشگیری از عفونت یا هر گونه عوارض دیگر، توصیه می شود که هر شب پروتز خود را بیرون بیاورید و کاملا تمیز کنید.

پروتز متکی بر ایمپلنت دو نوع مختلف دارد:

این نوع ابزار دندانپزشکی ممکن است توسط میله یا توپ نگهداری شود. در مدل میله ای، دندانپزشک یک نوار را زیر منحنی فک قرار می دهد و آن را به ۴ تا ۵ ایمپلنت متصل می کند. پروتز دندان مصنوعی در بالای این میله قرار می گیرد و با استفاده از کلیپ یا پیوست در جای خود محکم خواهد شد. در مدل توپی، ایمپلنت دارای اتصالات توپی شکل است که دندان مصنوعی مستقیما به آن متصل می شود. هر دو مدل ثبات بسیار بالایی دارد و مانند دندان طبیعی عمل می کنند.

نتیجه گیری:

آیا با دندان مصنوعی خود مشکل دارید؟ با در نظر گرفتن مزایای پروتز متکی بر ایمپلنت این روش می تواند گزینه خوبی برای شما باشد. برای بررسی گزینه های درمان با متخصصان کلینیک ما تماس بگیرید.

منبع:

riverrundentalspa

2 پاسخ

تعقیب

  1. […] در حوزه دهان و دندان به وجود آورده است. طبق تحقیقات ایمپلنت می تواند بیمار را در معرض برخی خطرات قرار […]

  2. […] پرسلین مستعد شکستن و ترک خوردن است. احتمال شکستن دندان مصنوعی اکریلیک کمتر است. اگر به دندان مصنوعی جزئی نیاز دارید و […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *