دهانشویه تزئینی در مقایسه با دهانشویه درمانی:

فهرست مطالب

آیا می دانستید بیشتر از یک نوع دهانشویه وجود دارد؟ این محصول بهداشتی به دو دسته دهانشویه تزئینی و دهانشویه درمانی تقسیم می شود.

دهانشویه مایع مفیدی است که می تواند به طور کامل دهان را تمیز کند و از دندان ها محافظت کند. کلینیک دندانپزشکی ما توصیه می کند که حداقل روزی دو بار بعد از مسواک زدن و نخ دندان کشیدن، از دهانشویه برای تکمیل بهداشت دهان و دندان خود استفاده کنید. در صورتی که دهان خود را با این محصول تمیز کنید، محل هایی که دسترسی به آن توسط مسواک دشوار است به خوبی تمیز خواهد شد و می توانید از رفع باکتری های باقی مانده در دهان مطمئن شوید. با این حال هر محصولی نمی تواند تمامی این اهداف را برآورده کند. برخی از انواع دهانشویه این کار را بهتر و موثرتر انجام می دهند. در ادامه کاربرد انواع دهانشویه را با هم بررسی خواهیم کرد.

دهانشویه درمانی:

این نوع دهانشویه می تواند به طور خاص سلامت دهان و دندان شما را ارتقا دهد. رشد باکتری و پلاک در دهان کاهش می یابد و شانس ابتلا به بیماری های لثه و پوسیدگی دندان کمتر می شود. این نوع دهانشویه می تواند به طور عمیق دهان را تمیز کند و نوع حاوی فلوراید آن می تواند مینای دندان را تقویت کند.

دهانشویه تزئینی:

همانطور که از نام آن پیداست از این دهانشویه تنها برای اهداف زیبایی دهان و دندان استفاده می شود. این دهانشویه می تواند به سفیدتر شدن رنگ دندان ها کمک کند و به صورت کوتاه مدت با بوی بد دهان مبارزه کند. در واقع، هدف دیگری برای استفاده از آن متصور نیست. پس از استفاده از آن در دهان خود طعم خوبی حس خواهید کرد. اما تغییری در میزان باکتری های مضر دهان و بیماری لثه و عفونت به وجود نمی آید. در واقع اگر هدف شما پیشگیری از بیماری لثه و پوسیدگی دندان است، این نوع دهانشویه به هیچ وجه شما را به مقصود نمی رساند.

برای اطلاع از کاربردهای دهانشویه، برچسب روی محصول را مطالعه کنید. هر محصول برای اهداف به خصوصی ساخته شده است. برخی از انواع آن تنها با نسخه پزشک و در دوز خاص قابل مصرف هستند. در صورتی که برای انتخاب یک محصول خاص دچار تردید هستید، برای معاینه و مشاوره به دندانپزشک خود مراجعه کنید. دندانپزشک می تواند با بررسی وضعیت سلامت دندان و لثه ها بهترین نوع دهانشویه را به شما پیشنهاد دهد.

منبع:

tumwaterwadentist

مطالب مشابه

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *